Ostatnie wpisy

18 kwi 2016

NEWS: Nadchodzące koncerty (za Burning Abyss Zine)

1) BESTIAL MARCH TOUR II


W kwietniu ruszyła kolejna odsłona BESTIAL MARCH TOUR. Tym razem na 5 koncertach w południowej części naszego kraju pojawią się CIEŃ, NORTH, HELLSPAWN oraz, w zależności od miasta, takie zespoły jak ULCER, HATE THEM ALL, SERPENT SEED, JARUN oraz DEEP DESOLATION i AZEL’S MOUNTAIN.

22.04 WROCŁAW "Ciemna Strona Miasta"
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1707739569442800/

Na wszystkich koncertach stoisko Old Temple (www.sklep.oldtemple.com).

W razie pytań, piszcie na adres: cienbandpl@gmail.com.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) KONCERTY SYMBOLICAL


Rozpiska na plakacie w załączniku. Wszystkie koncerty, poza Opolem, z Dariuszem „Daray’em” Brzozowskim w składzie!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) 26. NOC TERRORU w międzynarodowym składzie!!!


W piątek, 22-go kwietnia, w katowickiej Korbie, odbędzie się 26-ta odsłona Night of Terror!

Headlinerem imprezy będzie pochodzący z Austrii DARKFALL - parająca się melodyjnym death/thrashem kapela z 20-letnim stażem, która w ramach promocji ostatniego albumu "Road to Redemption" postanowiła zapuścić się na Słowiańszczyznę odwiedzając Katowice właśnie i dzień później poznański klub "U Bazyla". Dopełnieniem wałków z "Road to Redemption" będą zapewne nowe "strzały", które już niebawem zespół nagra na swój kolejny album.
www.facebook.com/DarkfallMetal
www.darkfall.at

W katowicko-poznańskm wypadzie towarzyszyć im będą Czesi z ANTIGOD. Uprawiający death/thrash kwintet promować będzie wydany w minionym roku drugi album "Wareligion". W składzie muzycy związani z m.in. Disfigured Corpse czy Dissolving of Prodigy. Od niedawna na wokalu Mr. CHYMUS dobrze znany z Isacaarum oraz Ahumado Granujo.
www.facebook.com/antigodband
www.antigod.cz

Polskę reprezentować będą trzy kapelę, z czego najbardziej egzotycznym dla Ślązaków daniem wydaje się pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego SYMBOLICAL grający death metal. W składzie sami doświadczeni muzycy, związani m.in. z zasłużonym Infernal Death, a za garami zasiądzie grający tu i ówdzie Daray (Dimmu Borgir, Vader, Masachist, Hunter, Vesania). W 2015 roku wydali bardzo dobrze przyjęty debiut "Collapse in Agony".
www.facebook.com/Symbolicalofficial
www.symbolical.pl

Niemniej ciekawie zapowiada się występ poznaniaków z ANTHEM. Siarczysty, morbidowski death metal w ich wykonaniu już zdążył dać się we znaki śląskiej publice, zatem można liczyć, że i tym razem nie zawiodą. Wieść gminna niesie, że szykują drugi pełny album, którego część zapewne ujawnią w wydaniu koncertowym.
www.facebook.com/anthemdeathmetal
www.anthemdeathmetal.pl

Największą niewiadomą katowickiej imprezy jest występ Ślązaków z PLANET HELL - powstałego niedawno kwartetu pod wodzą Przemka Latacza z THE NO-MADS. Dali się poznać z niezwykle obiecujących, zapowiadających pełną płytę nagrań promo, więc nadeszła pora na test koncertowy. Spodziewajcie się nocturnusowsko-tenebrisowo-voivodowskich klimatów i retoryki rodem ze Stanisława Lema.
www.facebook.com/planethellband
www.planethell.net

Szczegóły:
NIGHT OF TERROR 26
22 kwietnia 2016 (piątek)
Pub KORBA - Katowice, ul. Złota 1
Start: 19.30, wjazd: 20 zł

Facebook: https://www.facebook.com/events/1763266573902728/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4) CHAINSAW METAL SLAUGHTER VOL. XXIV: WALPURGISNACHTNON OPUS DEI, BLOODTHIRST, MARTWA AURA, RITUAL BLOODSHED
30.04.2016, Poznań, U Bazyla

Noc złych duchów, sabatów czarownic i lubieżnych orgii zbiega się nieprzypadkowo z kolejną edycją imprezy pod szyldem Chainsaw Metal Slaughter – najdłużej odbywającej się cyklicznie imprezy metalowej w Poznaniu, goszczącej najlepsze formacje z gatunku thrash, death i black metalu.

Na scenie Klubu U Bazyla tym razem zobaczycie:

Non Opus Dei – nonopusdei.bandcamp.com – black metal, Olsztyn
Kwartet, który od ponad 15 lat wytycza ścieżkę ‘diabolical metalu’, jak sami określają swój styl., unikalny styl - trzeba zaznaczyć. Non Opus Dei to twór kompletny, muzycznie i lirycznie, wprowadzający do black metalu szereg ludycznych elementów, niekonwencjonalnych instrumentów i zawiłych aranżacji zamykających się w solidną całość. Ostatni album pt. ‘Diabeł’ – wydany w Witching Hour Productions w zeszłym roku – został zauważony jako jedno z najważniejszych wydawnictw na polskiej scenie.
‘Milk of Toads’ z płyty ‘Diabeł’: https://www.youtube.com/watch?v=xiFo9XOk-AI


Bloodthirst – bloodthirst.bandcamp.com – black/thrash metal, Poznań
Poznańska załoga krocząca obrazoburczą ścieżką od 1999 roku po raz pierwszy zaprezentuje m.in. utwory z MCD ‘Glorious Sinners’ (premiera w Pagan Records 8.04.). Dziki, nieokrzesany czarny thrash metal dla fanów Kreator, Destroyer 666, Dissection i Necrophobic.
‘The Masterpiece of Lie’ z MCD ‘Glorious Sinners’: https://soundcloud.com/paganrecords/bloodthirst-the-masterpiece-of-lieMartwa Aura – black metal, Poznań
Zespół z Wielkopolski ze skromnym dorobkiem, niemniej z porządną już pozycją w podziemiu. W opozycji do wszelkich trendów rozsiewają atmosferę Śmierci od kilku lat mając na koncie split MC ze Szron oraz debiutancki album ‘Contra Mundi, Contra Vitae’. Ich niedawny, i jedyny jak na razie, występ przed Sacrilegium w Gdańsku pozostawił spory niedosyt wśród fanów BM.
‘Medytacja I’ z płyty ‘Contra Mundi, Contra Vitae’: https://www.youtube.com/watch?v=pEyPT6gioz4
Ritual Bloodshed – black metal, Poznań
Świeża black metalowa krew. Ich czarna sztuka przenosi słuchacza w świat wiedźm, koszmarów, starodawnych okultystycznych obrzędów w geście uwielbienia Diabła. Wśród ich inspiracji należy doszukiwać się Cultes Des Ghoules, Doombringer czy Behexen!
‘Katharsis’ z MCD ‘Ocean of Ashes’: https://www.youtube.com/watch?v=Wcyeh9sdMhQ


Facebook: https://www.facebook.com/events/1583758295267587/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz