Ostatnie wpisy

17 maj 2016

NEWS: Nowy teledysk grupy Curcuma


Curcuma powstała w kwietniu 2007, ale teraźniejszy kształt przybrała we wrześniu 2011, po tym jak do składu dołączył wokalista Szurbo. W nowym składzie pierwszy koncert miał miejsce w legendarnym szczecińskim Free Blues Clubie 9 września 2011. W kwietniu 2012 zespół nagrał płytę EP pt. NIKT. Kolejne miesiące to koncerty i wydanie dwóch singli pt. "Świt" i "Gwóźdź", do którego klip powstał we wrześniu 2012 roku.

W 2013 roku Curcuma dostała się na największy europejski festiwal Przystanek Woodstock.

Curcuma to post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. To koncertowy dynamit wspomagany przez młot pneumatyczny. Fani zespołu określają muzykę Curcumy "Gwoździem". "Wbijanie gwoździ" polega na rytmicznym ruchu głowy ku dołowi. Dzieje się tak, gdyż pod wpływem "ataku" Curcumy następuje u odbiorców pewnego rodzaju pulsacyjny ucisk czaszki na mózg.

Co do samej Curcumy to tworzą ją:
- Szurbo (Łukasz Szulborski) - wokal. Do zespołu dołączył w 2011 roku i od razu został rozpoznany jako "brakujący element układanki".
- Degóra (Jakub Degórski) - gitara. Założyciel i kompozytor większości materiału. Lider zespołu. Jak mawiają znawcy: "Degóra nie jest gitarzystą. On jest drwalem".
- Marówa (Marek Kuśmierczak) - Bas. Współzałożyciel Curcumy. Dobry duch zespołu. Pogromca delikatnych dźwięków.
- Beniu (Piotr Busz) - bębny. Znany z brutalnych uderzeń w werbel. Legendarny łamacz pałek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz