Ostatnie wpisy

3 mar 2017

BLUE HOUR GHOSTS - Blue Hour Ghost (2016)

Kraj: Włochy
Wydawca: Buil2kill Records
Namiary: http://bluehourghosts.com/


Pomimo że w składzie Blue Hour Ghosts znajdziemy byłego wokalistę oraz dwóch, obecnych gitarzystów death/thrash metalowego Oblivion 999 to w muzyce Włochów próżno szukać wyraźnych nawiązań do tych gatunków. 


Wydany na początku listopada 2016 roku, debiutancki album grupy z Modeny, zatytułowany po prostu Blue Hour Ghosts, zawiera dziewięć kompozycji, trwających niecałe 45 minut. Muzyka, jaką oferuje nam kwintet tu wypadkowa ciężkości oraz melodii, za którą idzie również atmosfera. Poprzez ostre i soczyste metalowe riffy przebija się rockowa przebojowość i lekkość. Harmonijne i nastrojowe partie nadają dźwiękom nostalgicznego klimatu, który uzupełniają niepozbawione melancholijnej nuty mocne, a zarazem miękkie i łagodne wokale. Charakter poszczególnych kompozycji podkreślają klawisze odgrywające zarówno quasi-symfoniczne partie, jak i bardziej nowoczesne nuty.

Nie zamierzam zaprzeczać, że bardzo mi się podoba muzyka Blue Hour Ghost, w której klimaty Amorphis i Katatonia przenikają się z progresywnym graniem spod znaku Fates Warning doprawionym energią Foo Fighters i odrobiną szaleństwa System of a Down. Włosi kupili mnie swoimi brawurowymi, pełnymi emocji i temperamentu dźwiękami.     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz