Ostatnie wpisy

2 lip 2017

SACRIMONIA - New World Ascension (2016)

Kraj: Polska
Wydawca: Sacrimonia
Namiary: https://www.facebook.com/sacrimoniaofficial/


New World Ascension to debiutanckie wydawnictwo warszawskiej grupy Sacrimonia, która jest świerzą nazwą na krajowej scenie. Zespół powstał w 2015 roku, ale już rok później wydał omawianą Ep-kę, w której programie znajdziemy 5 utworów, trwających łącznie 23 minuty.


Płytę otwiera podniosłe 2-minutowe Intro, które należycie wprowadza słuchacza w klimat albumu. Kolejne utwory to utrzymane raczej w szybkich tempach kompozycje z ostrymi niczym brzytwa riffami, w których jednak bez problemu można wyłapać melodię i harmonie, które są podkreślane przez obszerne partie klawiszowe. Rytm kawałkom nadaje bombardująca słuchacza sekcja. Wokale są wściekłe, momentami ocierające się o obłąkane wrzaski i aż ciężko uwierzyć, że za tymi wszystkimi rykami i krzykami stoi wokalistka. W sumie damski wokal to nic nowego, ale Kamila dysponuje potężnym głosem, którym zawstydzić mogłaby niejednego samca. To połączenie brutalności i agresji z melodyjnością powoduje, że muzyki Sacrimonia zwyczajnie dobrze się słucha. 

Sacrimonia gra muzykę, którą w można zakwalifikować jako symfoniczny black metal. Znajdziemy w niej dużo patosu i podniosłych momentów, ale dzięki temu, że klawisze są lekko cofnięte za gitarami, a na pierwszy plan wysunięty jest jadowity wokal, muzyka zyskuje mroczną atmosferę, nie traci na agresywności i nie popada w cukierkowość. Uwagę przyciągają niebanalnie zaaranżowane riffy, a potęgę dźwięków podkreśla świetna produkcja, dzięki której żaden z elementów ani specjalnie nie dominuje, ani nie jest pomijany. Słuchając dojrzałych aranżacji, trudno uwierzyć, że to zaledwie debiut i pozostaje mieć nadzieję, że na następnym wydawnictwie, oby był to debiutancki długograj, poziom zostanie co najmniej utrzymany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz