Ostatnie wpisy

23 wrz 2015

RUNIKA - Demo (2015)

Kraj: Polska
Wydawca: Runika
Więcej informacji: http://www.metal-archives.com/bands/Runika/3540399797


Runika jest folk metalowym zespołem z Warszawy, a prezentowany materiał to ich debiutanckie demo. I jest to materiał ponadprzeciętny, nacechowany klimatem, melodyjnością, a co za tym idzie ... przebojowością. Wielkim atutem jest głos Aminae, która pewnie śpiewa kolejne, niebanalne teskty - następny plus. Gitary pracują ąż miło, czasami zaplącze się motyw z wszesnego Iron Maiden lub Korpiklaani, a folkowego klimatu dodają nienachalne klawisze. Warto też zwrócić uwagę na sekcje, która dorzuca swoje 3 grosze do atmosfery.  Wspomniane teksty obracają się w tematyce wikingów, pogaństwa, fantastyki, a aranżacje poszczególnych kawałków potrafią wywołać ciarki na plecach (Taniec śmierci rządzi).

https://www.youtube.com/watch?v=CBfaLXBf5-k
2 komentarze:

  1. Widziałam Runikę na żywo, jako support przed innym wykonawcą i przyznam szczerze, że... Support podobał mi się bardziej niż docelowy artysta, którego chciałam zobaczyć ;) A nagrania mimo, że dobre to jednak niestety nie oddają poweru z jakim śpiewa wokalistka. Bardzo przyjemnie się i słuchało i oglądało. Runika, tak trzymajcie! I przyjedźcie znów do Wrocławia, nie tylko ja na was czekam ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeszcze nie miałem okazji zoabczyc na żywo, ale jest szansa ponieważ szykują się 2 koncerty wkrótce i mam nadzieje na jeden z nich się załapać :)

      Usuń