Ostatnie wpisy

13 sie 2016

SEVEN MAIN SINS - Demo + Cemetery of accursed souls singiel (2005/2016)

Kraj: Polska
Wydawca: Seven Main Sins
Kontakt: https://www.facebook.com/Seven-Main-Sins-274714919234737/


Seven Main Sins to zespół pochodzący z Ełku i założony w 2005 roku. Kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności grupa nagrała w olsztyńskim studiu Selani debiutanckie demo. Niestety koleje losu sprawiły, że przez następne kilka lat projekt trwał w zawieszeniu i dopiero w 2012 roku
zaczął krystalizować się nowy skład, tym razem z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który rozpoczął pracę nad nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień 2016 i promuje go utwór "Cemetery of accursed souls".

Wróćmy jednak do dema. Zawiera ono 5 utworów utrzymanych w stylistyce szybkiego, symfonicznego black metalu. Usłyszymy więc ostre, ale melodyjne riffy, quasi-symfoniczne klawisze. Cechą wyróżniającą na tamte czasy są polskie teksty, co w 2005 nie było tak oczywiste, jak obecnie i tylko kilka hord używało ojczystego języka. Spośród utworów z dema, wyróżnia się natomiast "Anioł Światła", w którym dodatkowo usłyszymy damskie wokale. Utwór ten charakteryzuję się również częstymi zmianami tempa oraz klimatu. Są fragmenty, które można skojarzyć raczej z metalem gotyckim niż black metalem. Podobny klimatem cechuje się również kompozycja "Kamienna Tablica".

Singiel "Cemetery of accursed souls" promuje płytę "In The Shadow Of Death". Pierwsza oczywista różnica w porównaniu z utworami sprzed 10 lat to teksty w języku angielskim. Słychać rozwój zarówno w takich detalach jak partie gitar, jak i w aranżacji muzyki. Jest ona teraz wolniejsza, ale cięższa i dzięki temu bardziej przestrzenna. Wokale bardziej zbliżają się do death metalowego growlu niż black metalowego screamu. Partie klawisze budują mroczny i diaboliczny klimat schowane za ścianą gitar i daje to dobry końcowy rezultat. Podsumowując słychać wyraźny rozwój i teraz pozostaje czekać na zapowiadaną płytę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz