Ostatnie wpisy

4 sie 2017

INEXORABLE - Sea of Dead Consciousness (2015/2017)

Kraj: Niemcy
Wydawca: Godz Ov War Productions
Namiary: http://www.in-morte-sumus.de/


Ostatnie jak dotąd wydawnictwo Inoxerable trafiło na moją półkę już jakiś czas temu i przyznam się, że trochę zwlekałem z jego przesłuchaniem. Widocznie potrzebowałem odpowiedniego nastroju, aby zapoznać się z dźwiękami, jakie serwuje nam niemiecki duet.


Sea of Dead Consciousness of jest czwartą pozycją w dyskografii Niemców, na którą składają się jeszcze dwie EP-ki oraz demo. Niniejsze wydawnictwo jest również EP-ką i pierwotnie ukazało się w 2015 roku w formie kasety. W styczniu tego roku album ukazał się na CD pod szyldem Godz Ov War Productions.

Na program płyty składają się cztery autorskie kompozycje o wszystko mówiących tytułach I, II, III i IV oraz trzy covery, nad którymi nie będę się pochylał, chociaż muszę przyznać, że opętane wykonanie De Mysteriis Dom Sathanas przypadło mi do gustu, podobnie jak obdarzona techno bitem transowa interpretacja Black Magic Mushrooms z repertuaru Mysticum. Trzeci cover to I Fell Nothing autorstwa Immolation.

Album otwiera złowrogi dźwięk basu i taki nastrój panuje już do końca podstawowej części płyty. Wydawnictwo przybija słuchacza sączącym się niczym ropa z otwartej rany pesymizmem i negacją sensu życia, jak i żywota jako takiego. Obskurny i brudny piwniczny death metal ma diaboliczny wydźwięk i demoniczny wokal cedzi i recytuje ponure teksty. Towarzyszą mu religijne przyśpiewy, szepty, kojarzące się z piekielną otchłanią odgłosy. Podkład muzyczny stanowią chore i popieprzone niczym umysł permanentnego pacjenta szpitala dla obłąkanych riffy. Obłąkana perkusja to zwalnia, to przyspiesza, niespodziewanie łamie rytm. Bez uprzedzenia pojawiają się klimatycznie akustyczne fragmenty lub słuchacza zalewa skondensowana kakofonia.

Godz Ov War zaserwowała nam kolejne wydawnictwo, nad którym warto się pochylić.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz