Ostatnie wpisy

21 paź 2016

VLAD IN TEARS - Unbroken (2016)

Kraj: Włochy
Wydawca: NoCut Entertainment
Kontakt: http://vladintears.com/


Vlad In Tears to założony przez trzech braci zespół. Powstał w 2007 we Włoszech, ale obecnie rezyduje w Berlinie. Ze składu ubyło dwóch braci, ale dołączył m.in. perkusista z Rumunii, przez co skład grupy stał się międzynarodowy. "Unbroken" jest piątym albumem w dorobku grupy. Wydawca
definiuje muzykę VIT jako fuzję alternatywnego rocka, gotyku i metalu. Przyznam się szczerze, że metalu to ja w tych dźwiękach nie słyszę, a kilka mocniejszych momentów to jednak trochę za mało. Wpływy gotyckie, poza samym wyglądem muzyków, są już bardziej odczuwalne, chociażby w tekstach, które obracają się wokół problemów ludzkiej egzystencji, ale pozostawiają nadzieję na lepsze jutro. Muzyka kwartetu opiera się w dużej mierze na mocnych rockowych akordach. Utwory w większości zbudowane są na podobnym schemacie, czyli spokojniejsza pierwsza zwrotka, po której następuje moce uderzenie w refrenie, a potem już mamy energiczną i dynamiczną część. Nastrojową, trochę romantyczną atmosferę nadają syntezatory. Na pewno nie można odmówić kompozycjom przebojowości, chwytliwych i wpadających w ucho melodii. Na uwagę zasługują emocjonalne partie wokalne, z nutą lekkiej melancholii w tle. Dobrze słychać to szczególnie w trzech balladach, które usłyszymy na krążku.

Nie ukrywam, że tego typu muzyka to nie są do końca moje klimaty, ale fanom 30 Second to Mars czy My Chemical Romance twórczość Vlad In Tearz powinna przypaść do gustu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz