Ostatnie wpisy

22 lis 2016

TOPIELICA - Uroczysko (2016)

Kraj: Polska
Wydawca: Via Nocturna
Kontakt: http://www.facebook.com/topielicaband


Na ostatni dzień listopada zaplanowana jest premiera albumu, który może się stać jednym z ciekawszych wydarzeń na naszej krajowej scenie. Mowa tutaj o albumie Uroczysko projektu Topielica. Projektu, który powstał w 2012, a za którego powstaniem stoją takie osoby jak Cezary
Augustynowicz (Christ Agony, Moon), Aneta Pawtel (Hyperial), Mirosław Lasocki oraz Stanisław Dubowik.

Czego możecie się spodziewać, a raczej nie spodziewać po tym wydawnictwie? Zapomnijcie o black, death metalu czy jakimkolwiek o metalu. Uroczysko to 42 minuty muzyki zainspirowanej krajobrazami warmińskich jezior. To muzyka będąca wypadkową m.in. rocka alternatywnego, gotyku czy chociażby folku i new romantic, która jest tłem dla poetyckich, napisanych w języku polskim tekstów. Delikatne gitary i bas, spokojne partie perkusyjne oraz miękkie wokale Cezara i występujących gościnnie Agnieszki Góreckiej (Darzamat) i Lessa & Yu, tworzą eteryczne dźwięki z nutką melancholii, romantyzmu, nostalgii, które otulają słuchacza, zabierając go w surrealistyczną podróż w czasie i przestrzeni.

Dobry album na zimne, jesienne wieczory, kiedy człowiek ma ochotę na moment wyłączyć się z codzienności i tak po prostu odpocząć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz