Ostatnie wpisy

16 lut 2017

INFERNO - Genética Humana (2017)

Kraj: Hiszpania
Wydawca: Necromance Records
Namiary: http://www.infernoweb.es/


Inferno to grupa, która jest na scenie od 2009, ale debiutancki materiał pod postacią EP-ki Arrodillate wydała dopiero w 2014 roku, a pierwsze pełnoczasowe wydawnictwo, czyli Genética Humana, ukazało się 12 stycznia tego roku nakładem Necromance Records.


Płyta trwa trochę ponad 30 minut i zawiera 10 kawałków utrzymanych w klimatach thrash metalu z przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Zdecydowana większość kompozycji to utwory utrzymane w szybkich tempach, oparte na galopujących, ostrych jak brzytwa riffach, przeszywających solówkach. Podobają mi się agresywne, zachrypnięte wokale zapodające teksty w języku hiszpańskim. Refreny zgodnie z kanonem, często wykrzykiwane są chóralnie. Nie usłyszymy to żadnych nowoczesnych zagrań, tylko czysty, pierwotny thrash metal z wyczuwalną punkową werwą. Moją uwagę zwróciły riffy w Cien Mi Golpes i Amnesia, które wyróżniają się na tle pozostałych.

Początkowo można odnieść wrażenie, że Inferno to kolejny zespół z nurtu retro. Faktycznie Genética Humana to pozycja raczej dla maniaków thrash metalu z okresu rodzenia się tego gatunku, tyle że nagrali ją muzycy ukształtowani przez tego typu dźwięki w latach swojej młodości. W składzie Inferno znajdują się między innymi członkowie grupy Decadence, która działała w latach 1991-1992. Fajne jest to, że panowie w wieku dojrzałym spełniają swoje młodzieńcze plany i wydają płytę z muzyką, która gra im w duszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz