Ostatnie wpisy

13 cze 2016

DIVINITY - The Immortalist, Pt. 2: Momentum EP (2016)

Kraj: Kanada
Wydawca: Divinity
Kontakt: https://www.facebook.com/divinitymetal


Kanadyjska formacja Divinity wdrożyła w życie niecodzienny sposób wydania koncepcyjnego albumu zatytułowanego "The Immortalist". Otóż historia zostanie przedstawiona jako trylogia pod postacią trzech cztero-utworowych minialbumów. Pierwszy z nich zatytułowany "The Immortalist, Pt​.​1 - Awestruck" ukazał się w 2013. Prezentowana część druga miała premierę w lutym tego roku, a na koniec 2016 zapowiadana jest ostatnia część, nad którą zespół właśnie pracuje. Po ukazaniu się trzeciej EP-ki, historia zostanie ponownie wydana w całości na winylu. Tyle na temat planów wydawniczych, przejdźmy może do muzyki.

The Immortalist, Pt. 2: Momentum trwa 24 minuty a muzyka, jaką na niej usłyszymy, jest całkiem interesująca. Aby nadać jakiś kierunek, użyję terminu techniczny, melodyjny death metal. Na szczęście żaden z tych pierwiastków nie jest dominujący, co oznacza mniej więcej tyle, że jest trochę technicznego grania, ale nie przytłacza ono słuchacza ilością dźwięków upchanych w jednym takcie. Podobnie z melodią, która jest, ale nie redukuje ciężaru całego materiału. Wszystko jest podane z umiarem i wyczuciem. Zespół zresztą nie ogranicza się tylko do death metalu i trzeci utwór "D.M.T." można praktycznie podciągnąć pod progresywny metal. W tym kawałku, w odróżnieniu od pozostałych trzech, rolę przewodnią pełnią czyste wokale. Partie wokalne to kolejny interesujący aspekt muzyki Kanadyjczyków, gdyż zespół posiada dwóch równoprawnych wokalistów, naprzemiennie lub równolegle wykrzykujących kolejne wersy tekstu. Futurystyczny klimat płyty budują partie klawiszy.

Propozycja Divinity może przypaść do gustu fanom takich grup jak Soilwork (Bjorn 'Speed' Strid daje zresztą głosu we wspomnianym "D.M.T."), Strapping Young Lad, czy Fear Factory. Mnie osobiście się podoba i teraz czekam na cześć trzecią. Po jej ukazaniu zarezerwuje sobie czas i przysiądę do wszystkich trzech, aby przejść przez historię The Immortalist za jednym podejściem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz