Ostatnie wpisy

22 lut 2017

Reedycja materiałów demo NEOLITH w kwietniu.


Na 21 kwietnia 2017 r. rosyjska wytwórnia GS Productions zapowiedziała wydanie kompilacji nagrań demo polskiego NEOLITH. Płyta nosi tytuł "Primal Sins" i ukaże się w dwóch wersjach: cyfrowej oraz ściśle limitowanego do 100 sztuk podwójnego digipak CD. W skład "Primal Sins"
wchodzą "Death Comes Slow" (demo 1993), "Journeys Inside the Maze of Time" (demo 1995) oraz "Promo '96".

Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiadają dwaj krośnieńscy artyści Krzysztof Brynecki (front cover) oraz Mirosław Rymar (layout).

Neolith rozpoczął swój mariaż z podziemiem w 1991 r., a w 1993 r. zadebiutował materiałem demo "Death Comes Slow". W kolejnych latach potwierdzał tylko swoją klasę kolejnymi nagraniami, z których kompilacja "Trips Through Time and Loneliness"(1996) oraz debiutancki album"Igne Natura Renovabitur Integra" (1998) po dziś dzień są perłami polskiego doom metalu. Potem przyszła pora na rozszerzenie sonicznej formuły w kierunku wyrafinowanego, okraszonego charakterystycznym dla Neolith sznytem death metalu. Zdefiniowany na płytach "Immortal" (2004) oraz "Individual Infernal Idimmu" (2010) własny styl Neolith nadal ma się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest najnowszy, wydany w 2015 r. przez holenderską Non Serviam Records, krążek "Izi.Im.Kurnu-Ki". W 2016 r. zespołowi stuknęło 25 lat działalności, a fakt ten został uczczony specjalnym koncertem rocznicowym z udziałem Furia i Ragehammer.

Więcej informacji:

"Primal Sins" można zamówić oraz odsłuchać w całości na profilu Bandcamp wytwórni:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz